Czy normalne jest, że ząb leczony kanałowo boli?

Witam! Jestem w trakcie leczenia kanałowego martwego zęba. Dwa dni temu na pierwszej wizycie Pani dr wyczyściła mi dwa z trzech kanałów "zamknęła" zęba i za dwa tygodnie ma zająć się kolejnym. W trakcie wizyty nie odczuwałam bólu ale po kilku godzinach musiałam zażyć środek bo ból był coraz większy. Sytuacja powtórzyła się na drugi dzień, ból jest o tyle silny i rozrywający że promieniuje do ucha. Czy to normalne? Karmię piersią i boję się że skończy się antybiotykiem.

Witam,

W przypadku kiedy tylko 2 z trzech kanałów są opracowane jest to możliwe. Największy odsetek sukcesów klinicznych w nowoczesnej endodoncji osiąga się poprzez leczenie wszystkich kanałów na jednej wizycie oraz ich wypełnienie. Ból powinien minąć po opracowaniu, dezynfekcji i wypełnieniu prawidłowo wszystkich kanałów. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski