Czy ns pewno moje inhalacje są prawidłowe?

Dzień dobry, od nieco ponad tygodnia stosuję lek MIFLONIDE BREEZHALER 400 mikrogr./dawkę inhalacyjną- proszek do inhalacji w kapsułkach twardych. Od samego początku stosowania leku, przy pierwszej inhalacji kapsułki wyczuwam dość sporą dawkę proszku na języku. W ulotce napisane jest, że może się to zdarzyć ale sporadycznie i w niewielkiej ilości. Czy fakt, że wyczuwam proszek za każdym razem i wydaje mi się jest go dość dużo, może świadczyć o tym że lek nie trafia tam gdzie powinien czyli do płuc? Czy mogę coś robić źle? Dodam, że kilka razy czytałam ulotkę i rzetelnie przestrzegam zaleceń w niej zawartych. Dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry,

Obecność leku praktycznie zawsze jest wyczuwalna w jamie ustnej. Jeżeli ma Pani wątpliwości dot. techniki przyjmowania, proszę porozmawiać ze swoim pulmonologiem. Lekarz sprawdzi, czy prawidłowo zażywa Pani lek, a jeżeli problem będzie się powtarzał, zmieni preparat na inny, wykorzystujący odmienną technikę inhalacji.