Czy nudności to normalna reakcja organizmu po zmniejszeniu stosowania leku antydepresyjnego?

Witam, jestem w trakcie odstawienia leku antydepresyjnego po roku przyjmowania i dwa tygodnie temu zmniejszyłam dawkę leku Elicea z 10mg do 5mg, ponieważ dosc dużo przytyłam. Z tego powodu czuje okropny ścisk w gardle, nudności i bol głowy. Dodatkowo w stresujących sytuacjach mam tak nasilone nudności ze chce mi sie wymiotować co jeszcze bardziej potęguje nieprzyjemne objawy. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czy to normalna reakcja? Czy to minie? Proszę o odpowiedz.

Dzień dobry. Farmakoterapia wspomaga leczenie, ale leczeniem właściwym trudności z obszaru funkcjonowania psychologicznego jest psychoterapia. Bardzo możliwe, że zmniejszenie dawki leku spowodowało nasilenie się objawów. Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która oddziałuje na przyczynę powstałych trudności. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Jeżeli stosował Pan środki psychoaktywne dłuższy czas, musi nastąpić proces detoksykacji i pewnie właśnie jego skutki Pan odczuwa. Zależnie od sytuacji czyli czasu używania ich wcześniej, trybu życia, diety i wieku trwać on może od dwóch do kilku tygodni. Druga kwestią jest to, że Pan po tę używkę sięgał, więc istniały jakieś trudności w Pana sposobie funkcjonowania psychologicznego, z którymi tak własnie postanowił Pan sobie radzić. Jeżeli nie ustały przyczyny, możliwy jest powrót do tych niekonstruktywnych rozwiązań, ale winnej formie. Zachęcam Pana do konsultacji z psychologiem, warto omówić szczegółowo sytuację i zapobiec ewentualnym trudnościom w przyszłości. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Przepraszam, wkradł się błąd w odpowiedź skierowaną do Pani. Oczywiście, pierwsza część odpowiedzi jest przeznaczona dla Pani. Resztę proszę zignorować. Pozdrawiam raz jeszcze.

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem który zalecił leki i porozmawiać na ten temat. Jeżeli coś Panią niepokoi proszę skorzystać z pomocy psychologa. Czy korzystała Pani w trakcie leczenia również z psychoterapii? Rozmowa o tym co Panią niepokoi, wparcie, może być pomocne w procesie odstawienia leków.
Pozdrawiam serdecznie