Czy obfite krwawienie ma związek z torbielą?

Spóżniał mi się okres 2 tygodnie ale testy ciążowe były negatywne. Byłam u ginekologa i to raczej kwestia stresu bo po badaniu USG wyszło, że jestem w trakcie owulacji czyli że się przesunęło, wspomniała, że być może za mało progesteronu. Dodatkowo na prawym jajniki znalazła małą torbiel, ok.1,5 cm. Mam czekać na miesiączkę i zrobić tam dalsze instrukcje. Dodatkowo miałam początki jakiejś infekcji i dostałam globulki. Natomiast minął tydzień około i dostałam jak myślałam plamienia, ale wydaje mi się, że to za duża ilość krwi. Nie przypomina to krwi menstruacyjnej, była rzadsza pierwszego dnia. Drugiego dnia już bardziej, jest gęstsza i widzę skrzepy. Czy to możliwe, żeby miesiączka przyszła ok. 8-10 dni po owulacji? Towarzyszy mi ból brzucha jak podczas mocniejszej miesiączki a drugiego dnia odczuwam go po stronie prawego jajnika. Czy może ma to związek z tą torbielą? Nie wiem co powinnam robić, czekać aż ustanie czy udać się znowu?
KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na początku warto mieć świadomość, że każda kobieta posiada indywidualne cechy cyklu menstruacyjnego, który może różnić się między różnymi osobami. Miesiączka może pojawić się w odmiennym czasie po owulacji, a nasilenie i charakter okresu mogą być zróżnicowane.

W kontekście torbieli jajnika i potencjalnych zaburzeń hormonalnych, cykl menstruacyjny mógł zostać przez to zakłócony. Sytuacja taka może wiązać się z nieprawidłowościami w krwawieniu, zarówno pod względem czasu trwania, jak i nasilenia.

Biorąc pod uwagę obecne objawy i schorzenia, warto ponownie skonsultować się z lekarzem, aby przedyskutować dokładnie wszelkie obawy oraz wyniki badań. Profesjonalny specjalista będzie w stanie najlepiej ocenić Pani stan zdrowia i zaproponować odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.