Czy obfite krwawienie ma związek z torbielą?
Spóżniał mi się okres 2 tygodnie ale testy ciążowe były negatywne. Byłam u ginekologa i to raczej kwestia stresu bo po badaniu USG wyszło, że jestem w trakcie owulacji czyli że się przesunęło, wspomniała, że być może za mało progesteronu. Dodatkowo na prawym jajniki znalazła małą torbiel, ok.1,5 cm. Mam czekać na miesiączkę i zrobić tam dalsze instrukcje. Dodatkowo miałam początki jakiejś infekcji i dostałam globulki. Natomiast minął tydzień około i dostałam jak myślałam plamienia, ale wydaje mi się, że to za duża ilość krwi. Nie przypomina to krwi menstruacyjnej, była rzadsza pierwszego dnia. Drugiego dnia już bardziej, jest gęstsza i widzę skrzepy. Czy to możliwe, żeby miesiączka przyszła ok. 8-10 dni po owulacji? Towarzyszy mi ból brzucha jak podczas mocniejszej miesiączki a drugiego dnia odczuwam go po stronie prawego jajnika. Czy może ma to związek z tą torbielą? Nie wiem co powinnam robić, czekać aż ustanie czy udać się znowu?

KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
na początku warto mieć świadomość, że każda kobieta posiada indywidualne cechy cyklu menstruacyjnego, który może różnić się między różnymi osobami. Miesiączka może pojawić się w odmiennym czasie po owulacji, a nasilenie i charakter okresu mogą być zróżnicowane.
W kontekście torbieli jajnika i potencjalnych zaburzeń hormonalnych, cykl menstruacyjny mógł zostać przez to zakłócony. Sytuacja taka może wiązać się z nieprawidłowościami w krwawieniu, zarówno pod względem czasu trwania, jak i nasilenia.
Biorąc pod uwagę obecne objawy i schorzenia, warto ponownie skonsultować się z lekarzem, aby przedyskutować dokładnie wszelkie obawy oraz wyniki badań. Profesjonalny specjalista będzie w stanie najlepiej ocenić Pani stan zdrowia i zaproponować odpowiednie leczenie.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika