Czy obrzęk limfatyczny ma związek ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej?

Dzień dobry. Ostatnio byłam na badaniu usg doppler kończyn dolnych ze względu na obrzęk i ból nogi. Badanie nic nie wykazało a wg lekarza jest to obrzęk limfatyczny. Czy tego rodzaju schorzenie może być skutkiem stosowania antykoncepcji hormonalnej oraz czy jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do ponownego rozpoczęcia stosowania tabletek?

Nie jest to bezwzględne przeciwwskazanie, jednak radzę metodę antykoncepcji dokładnie przedyskutować z ginekologiem prowadzącym. Poza tym należy szukać innych przyczyn obrzęku limfatycznego, w tym celu sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani będzie można podjąć decyzję odnośnie dalszego postępowania.