Czy ominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej zmniejszyło ochronę przed ciążą?

Witam! Antykoncepcję hormonalną stosuję od 5 lat. Pierwszą tabletkę po siedmiodniowej przerwie biorę zawsze we wtorek, niestety zgubiłam tabletkę i jej nie przyjęłam. Następną przyjęłam dopiero w środę o 22, kolejne tabletki brałam według schematu. Później przyszła pora na krwawienie z odstawienia i kolejny blister zaczęłam tak jak zawsze we wtorek. Czy antykoncepcja po takim czasie od ostatniego incydentu została zachowana, czy ten incydent miał wpływ na moją dalszą antykoncepcję w dalszych cyklach? (Dodam, że wykluczam ciążę.)

Witam serdecznie!
Nieprzyjęcie pierwszej tabletki z nowego opakowania wiąże się z podwyższeniem ryzyka ciąży. Jeżeli w czasie 7-dniowej przerwy oraz pierwszych 7 dni ubiegłego cyklu nie doszło do zbliżeń, a w pozostałe dni przyjmowała Pani tabletki regularnie to ciąża faktycznie jest mało prawdopodobna. Jeśli w podanym wyżej terminie dochodziło jednak do zbliżeń wskazane jest wykonanie testu ciążowego.
Regularne przyjmowanie tabletek przez cały ubiegły cykl (oczywiście pomijając pominiętą pierwszą tabletkę) zapewnia Pani całkowitą ochronę.
Pozdrawiam