Czy opisana sytuacja świadczy o konieczności wykonania badania w kierunku neuroboreliozy?

Witam Pomimo wniosków w badaniach wskazujących na SM mam wątpliwości co do diagnozy. Czy powinnam wykonać badanie w kierunku neuroboleriozy CD 57 ?, podstawowe badanie na boleriozę wyszło ujemnie. Oto aktualne wyniki RM z listopada 2018r MR głowy z kontrastem Wykonano świadczenie według kodu 5.03.00.0000078 Badanie wykonano w sekwencjach T1- przed i po podaniu środka kontrastowego i.v.; T2,FLAIR w płaszczyznach poprzecznej,strzałkowej i czołowej. Dostarczono opis badania poprzedniego - MR głowy z 2000r. Uogólniony zanik korowy. Mnogie hiperintensywne ogniska w obrazach T2 zależnych , częściowo złewające się widoczne okołokomorowo, podkorowo w obu półkulach mózgu, w ścieńczałym ciele modzelowatym i w prawym środkowym konarze móżdżku. Liczne zmiany okołokomorowo, w płatach czołowych i w prawym konarze środkowym móżdżku powodują ograniczenie dyfuzji i ulegają obrączkowatemu wzmocnieniu kontrastowemu. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Struktury centralne nieprzemieszczone. Zbiorniki podstawy o prawidłowej konfiguracji. WN: mnogie zmiany typu demielinizacyjnego w mózgowiu, z licznymi ogniskami aktywnymi; w porównaniu z opisem badania MR z 2000r. cechy progresji procesu demilizacyjnego Lekarz opisujący Lekarz zatwierdzający Lekarz podpisujacy lekarz Małgorzata Burzyńska lekarz Małgorzata Burzyńska Małgorzata Barbara Burzyńska PWZ Specjalista Radiolog Specjalista Radiolog 1409061 MR kręgosłupa szyjnego (C) z kontrastem Wykonano świadczenie według kodu 5.03.00.0000119 Badanie wykonano w sekwencjach T1, T1fs -przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego,T2, STIR oraz 2DMERGE w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej . W rdzeniu kręgowym w odc. szyjnym słabo widoczne w sekwencji STIR i T2 zależnej ogniska ( co najmniej 4) o podwyższonej IS , nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu. Objawy degeneracji tarczy m-k pod postacią częściowej dehydratacji oraz : • na poziomie C3/C4 dyskretnej szerokopodstawnej protruzji, która modeluje worek oponowy; • na poziomie C6/C7 dyskretnej centralnej protruzji. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na powierzchniach kręgów, w stawach m-ki unkowertebralnych . Na poziomach C3/C4,C4/C5 prawe otwory m-k zwyrodnieniowo zwężone. Szerokość kanału kręgowego i pozostałych otworów m-k w normie. WN: zmiany demielinizacyjne w rdzeniu kręgowym; dyskopatia C3/C4 i C6/C7; zmiany zwyrodnieniowe Lekarz opisujący Lekarz zatwierdzający Lekarz podpisujacy lekarz Małgorzata Burzyńska lekarz Małgorzata Burzyńska Małgorzata Barbara Burzyńska PWZ Specjalista Radiolog Specjalista Radiolog 1409061 PWZ: 1409061 PWZ: 1409061 Nr certyfikatu: 21506613179572946575833907310628487643 9581234841

Ważny wywiad, objawy, badanie neurologiczne
Ważna interpretacja kliniczna MRI Opis badania głowy i rdzenia szyjnego wskazuje na obecność licznych ognisk demielinizacji.
: "aktualne wyniki RM z listopada 2018r MR głowy z kontrastem Wykonano świadczenie według kodu 5.03.00.0000078 Badanie wykonano w sekwencjach T1- przed i po podaniu środka kontrastowego i.v.; T2,FLAIR w płaszczyznach poprzecznej,strzałkowej i czołowej. Dostarczono opis badania poprzedniego - MR głowy z 2000r. Uogólniony zanik korowy. Mnogie hiperintensywne ogniska w obrazach T2 zależnych , częściowo złewające się widoczne okołokomorowo, podkorowo w obu półkulach mózgu, w ścieńczałym ciele modzelowatym i w prawym środkowym konarze móżdżku. Liczne zmiany okołokomorowo, w płatach czołowych i w prawym konarze środkowym móżdżku powodują ograniczenie dyfuzji i ulegają obrączkowatemu wzmocnieniu kontrastowemu. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Struktury centralne nieprzemieszczone. Zbiorniki podstawy o prawidłowej konfiguracji. WN: mnogie zmiany typu demielinizacyjnego w mózgowiu, z licznymi ogniskami aktywnymi; w porównaniu z opisem badania MR z 2000r. cechy progresji procesu demilizacyjnego. MR kręgosłupa szyjnego (C) z kontrastem ., Badanie wykonano w sekwencjach T1, T1fs -przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego,T2, STIR oraz 2D MERGE w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej . W rdzeniu kręgowym w odc. szyjnym słabo widoczne w sekwencji STIR i T2 zależnej ogniska ( co najmniej 4) o podwyższonej IS, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu. Objawy degeneracji tarczy m-k pod postacią częściowej dehydratacji oraz : • na poziomie C3/C4 dyskretnej szerokopodstawnej protruzji, która modeluje worek oponowy; • na poziomie C6/C7 dyskretnej centralnej protruzji która modeluje worek oponowy; • na poziomie C6/C7 dyskretnej centralnej protruzji. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na powierzchniach kręgów, w stawach m-ki unkowertebralnych. Na poziomach C3/C4,C4/C5 prawe otwory m-k zwyrodnieniowo zwężone. Szerokość kanału kręgowego i pozostałych otworów m-k w normie. WN: zmiany demielinizacyjne w rdzeniu kręgowym; dyskopatia C3/C4 i C6/C7; zmiany zwyrodnieniowe "
Do omówienia z Neurologiem leczącym. Pozdrawiam