Czy opisane zmiany skórne są powodem do niepokoju?

Witam, Od kilku dni na ciele zaczęły pojawiać się czerwone, ledwo widoczne gołym okiem, krwawe kropki, które po określonym czasie przeistaczają się w brązowo-czarne plamki wielkości mniejszej niż 1mm. Nie swędzą, nie bolą, ale po dokładnych oględzinach stwierdzam, że nie są to żadne wypryski, czy krosty, tylko zwykłe rany na skórze. Jeżeli nacisnę z dwóch stron, zaczyna krwawić (tak delikatnie, że właściwie tego nie widać, taka malutka kropeczka krwi). Jeżeli złapię część skóry i zacznę ją rozciągać, widać ewidentnie malutkie pęknięcie skóry, tak jakby ktoś przejechał bardzo małym skalpelem. Czy powinienem być zaniepokojony? Do jakiego lekarza mam się z tym udać po poradę? Mężczyzna, wiek 29lat.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim powinien Pan udać się do lekarza rodzinnego. On będzie mógł postawić diagnozę lub w razie wątpliwości poprosi o konsultację specjalistę.