Czy osoba 80-letnia z miażdżycą może przystąpić do operacji na serce?

witam. mam bardzo pytanie. U mojego 80 lat, ojca zdiagnozowano ucisk kręgu szyjnego na kończyny reki i nogi , przez co trudno mu się poruszać,Jest chory na cukrzyce, miażdżycę , serce, a kwalifikują go na operację . Ale wraz z siostra mamy poważne obawy czy ojca nie sparaliżuje, czy nie dojdzie do jakiś trudnych powikłań, przecież to operacja a nikt nie pyta o zastrzyk pko,żółtaczce, a jak wiadomo takie rzeczy się zdarzają . Boję się o ojca bo tylko on mi został, Proszę o odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Trzeba przeanalizować z lekarzem prowadzącego wszystkie za i przeciw proszę udac się do lekarza i szczerze powiedzieć o swoich watpliwościach