Neuropatia obwodowa kończyn dolnych na tle cukrzycy i miażdżycy

Mam 70 lat. 20 cukrzycy insulinozależnej, neuropatia obwodowa kończyn dolnych na tle cukrzycy i miażdżycy. Powikłania pooperacyjne kończyny dolnej prawej wskutek długotrwałego niedokrwienia w trakcie operacji. Skutek . Bóle na tle nerwowym stopy prawej kończyny. od 3 lat zażywam 100mg tramalu dziennie Wskutek bólu stopy ograniczam chodzenie co pogarsza ukrwienie kończyn dolnych. Błędne koło. Słyszałem że w szpitalu wrocławski dokonywany jest zabieg neurolizy alkoholem. Pomocy! Jacek G.

Witam. Zabiegi neurolizy znoszą dolegliwości bólowe, działają jednak jedynie objawowo, nie znoszą bowiem przyczyny dolegliwości. W Pana przypadku konieczne jest wdrożenie celowanego leczenia neuropatii cukrzycowej np. poprzez wlewy lub suplementację kwasu a-liponowego (Thiogamma). Sugeruję kontakt z diabetologiem specjalizującym się w leczeniu tego rodzaju powikłań.