Czy osoba zdrowa odwiedzająca chorego może przynieść chorobę do swojego domu?

Czy osoba zdrowa odwiedzająca chorego w domu może przynieść chorobę do swojego domu gdzie mieszka niemowlak? Np. Grypę? Pytam bo ostatnio jeden z domownikow przez kilka dni odwiedzal,bawił sie itp z chorą osobą a pozniej jakby nigdy nic wracal do domu i nie myjac rak ani przebierajac sie szedl do niemowlaka dotykajac go po raczkach,i 2 dni pozniej dziecko zachorowalo. Dodam,ze nie wychodzilo z domu ze wzgledu brzydkiej pogody.

Naturalnie, choroby zakaźne przenoszone są m.in. drogą nieumytych rąk. Brak przestrzegania podstawowych zasad higieny prowadzi do wielu chorób. To jest podstawowa wiedza.