Czy osobie chorej na schizofrenię może zostać odebrana renta?

Czy osobie chorej na schizofrenię może zostać odebrana renta? Jeżeli poprawił jej się stan zdrowia? Niektórzy mówią, że pracować jej się nie chce. Twierdzą, że powinna zmienić zawód na lżejszy. Nawroty choroby mogą nastąpić przy podjęciu pracy, bo choroba jest nieuleczalna.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli jest to renta czasowa, to może ona zostać nie przedłużona. Renta stała nie może zostać odebrana.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski