Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

czy owsica jest groźna dla zdrowia?

Dzień dobry, czy owisca jest groźna dla zdrowia? Jak może mu zagrażać?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Dzień dobry,


Jeśli ma Pan postawioną diagnozę lub podejrzewa Pan owsicę, to proszę udać się do lekarze, który zaleci odpowiednie leczenie, co pozwoli uniknąć przykrych dolegliwości. Należą do nich m.in: świąd odbytu, spadek apetytu,, nerwowość, a niekiedy również niepokój. W nocy może dochodzić do zgrzytania zębów, a więc ścierania się szkliwa.. Na szczęście rzadziej manifestacją owsicy może być anemia. Może również dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej w ok. okołoodbytniczej, rzadko owsiki mogą zasiedlić wyrostek robaczkowy, powodując zapalenie wyrostka lub dostać się do dróg moczowo-płciowych. Tak więc, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta lekarska, gdzie otrzyma Pan stosowne leczenie.


dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy