czy owsica jest groźna dla zdrowia?

Dzień dobry, czy owisca jest groźna dla zdrowia? Jak może mu zagrażać?

Dzień dobry,

Jeśli ma Pan postawioną diagnozę lub podejrzewa Pan owsicę, to proszę udać się do lekarze, który zaleci odpowiednie leczenie, co pozwoli uniknąć przykrych dolegliwości. Należą do nich m.in: świąd odbytu, spadek apetytu,, nerwowość, a niekiedy również niepokój. W nocy może dochodzić do zgrzytania zębów, a więc ścierania się szkliwa.. Na szczęście rzadziej manifestacją owsicy może być anemia. Może również dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej w ok. okołoodbytniczej, rzadko owsiki mogą zasiedlić wyrostek robaczkowy, powodując zapalenie wyrostka lub dostać się do dróg moczowo-płciowych. Tak więc, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta lekarska, gdzie otrzyma Pan stosowne leczenie.

dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych