Czy parterski seks może być degenerujący dla psychiki?

Czy parterski seks (bez miłości i związku) może być degenerujący dla psychiki - chodzi o przyszły związek z inną osobą.

Dzień dobry.

Już samo Pani pytanie sugeruje niepokój związany z ewentualnymi skutkami seksu bez uczucia. Skoro ma Pani wątpliwości - warto wziąć je pod uwagę w podjęciu decyzji o rozpoczęciu, względnie kontynuacji tej formy kontaktów seksualnych.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

To zależy od emocjonalności, potrzeb i trudności konkretnej osoby. Dla jednych seks "bez zobowiązań" jest dobrym rozwiązaniem, zaspokaja potrzeby seksualne i emocjonalne w okresach samotności, jest pozytywnym elementem życia i w przyszłości nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Jeśli jednak "seks bez miłości" podejmowany był nieprzemyślanie, przy dużych wątpliwościach lub miał zaspokajać/ tłumić inne nieuświadamiane potrzeby, braki - może się zdarzyć tak, że w przyszłości będzie źródłem wyrzutów sumienia, żalu do siebie itp.

Pozdrawiam!

W gruncie rzeczy trudne pytanie.
Niemało pań wychodzi za mąż bez miłości, bo dobra partia, bo już czas...
I później się różnie układa, czasami dobrze, czasami źle...
Podobnie jest z małżeństwami z miłości, też różnie się układa...
Ale skoro teraz ma Pani wątpliwości, to później może Pani mieć je większe...
Nikt nie może być kompetentny w próbie odpowiedzi na to pytanie dotyczace związku parterskiego.
Tylko Pani może podjąć decyzję.
Pozdrawiam. JW