Zdrada partnera i brak poczucia ciągu seksualnego do niego

Witam mam taki problem... Pomimo że bardzo kocham swojego faceta nie pociąga on mnie fizycznie. Zazwyczaj zmuszam się do stosunku aby mu nie było przykro. Niestety mam spory apetyt na seks którego nie jest w stanie zaspokoić. Po kryjomu spotykam się z innymi mężczyznami z którymi uprawiam seks. Mam straszne wyrzuty sumienia z tym związane ale jednocześnie nie potrafię z tego zrezygnować. Dodam że mój partner nie jest dobry w seksie. Co jest ze mną nie tak? A.

Dzień dobry!

Sama odpowiedziała Pani na swoje pytanie - partner nie jest dla Pani atrakcyjny seksualnie i nie zaspokaja Pani potrzeb. Jednocześnie Pani potrzeby seksualne istnieją i nie chce/ nie potrafi/ nie może/ nie lubi Pani z nich rezygnować.
Tymczasem, zdaniem większości osób i większości specjalistów ważną częścią miłości i dobrego związku, aby był on kompletny i udany dla obojga, jest satysfakcjonujące życie seksualne.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii, aby znaleźć odpowiedź, czy jest możliwe znalezienie lub zbudowanie namiętności w obecnym związku - czy też nie. Czy dobrym dla Pani rozwiązaniem byłoby obecny związek zakończyć - czy nie. A także dlaczego wybiera Pani trwanie w związku i stałe relacje seksualne z innymi mężczyznami, mimo odczuwania z tego powodu wyrzutów sumienia.

Pozdrawiam!