Czy pęcherzyk owulacyjny oznacza ciążę?

Witam.

Moja dziewczyna była dzisiaj u ginekologa, który powiedział jej, że ma pęcherzyk owulacyjny. 2 tygodnie po okresie ma przyjść na kolejna wizytę. Jestem zupełnie zielony w tych sprawach, dlatego proszę o poradę co dokładnie to oznacza? Obawiam się, czy może to oznaczać ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Może być Pan zupełnie spokojny, Pana partnerka nie jest w ciąży. Uwidoczniony pęcherzyk, jak sama nazwa wskazuje jest strukturą pojawiającą się w okresie okołoowulacyjnym. Jest to dojrzewająca komórka jajowa, która za kilka dni zostanie wyrzucona do jajowodu. Gdyby w przypadku najbliższych kilku dni doszło do niezabezpieczonego zbliżenia, istniałaby szansa na zapłodnienie i ewentualną ciążą. Jest to zatem sytuacja fizjologiczna, która pojawia się średnio co 28 dni u każdej kobiety w wieku rozrodczym.

Nie widzę zatem podstaw do niepokoju.

Pozdrawiam.