Czy pękniecie mogło zostać przeoczone?

Witam. Tydzień temu w niedzielę zostałam kopnięta przez konia w prawą stronę klatki piersiowej. Zabrała mnie karetka gdyż miałam zauważalne trudności z oddychaniem i bardzo silny ból. W szpitalu zrobiono mi tomografię klatki piersiowej i jamy brzusznej (podejrzenie uszkodzenia wątroby) i ponoć nie mam żadnego żebra złamanego, tylko stłuczone. Przepisano mi tramal i wypisano do domu. Jednak wciąż ból jest silny i czuję że jedno z żeber rusza się nadmiernie w porównaniu z drugą stroną i innymi żebrami. Czy jest to możliwe by w szpitalu mogli nie zauważyć pęknięcia?

Stłuczenie żebra boli podobnie jak złamanie tj ok 4-6 tygodni. Nie powinno się w TK przeoczyć złamanie, bywa jednak tak, że złamanie jest zaklinowane, nieprzemieszczone i dopiero po czasie to widać. Czyli kontrolne rtg celowane na żebra. Dodatkowo powinno się ocenić stawy żebrowo-kręgowe bo one też mogą się podwichać. Po takim urazie trzeba stosować gimnastykę oddechową. Trzeba też raz dwa razy osłuchać płuca.