Czy pestka mogła utknąć w przełyku?

Witam, jadłam zupę i w pewnym momencie poczułam pestkę w gardle, zassałam sie tak jakby nosem i poczułam ze pesta poleciała gdzieś dalej niż w gardło. Teraz przy przełykaniu czuje ze cos mnie drapie jakby z tylu podniebienia, tak na gorze jakby ciało obce znajdowało sie na tej części powadzacej do nosa, czuje jakby sie przemieszczalo z jednej strony na druga i drapie podczas przełykania. Czy możliwe ze ta pestka gdzieś poleciała dalej i czy trzeba cos z tym zrobić? Moze to mi sie wydaje

Dzień dobry, z takimi dolegliwościami proponuję zwrócić się do lekarza w gabinecie, który po zbadaniu Pani zleci konkretną diagnostykę.
pozdrawiam