Czy PHmetria i impendendencja potwierdzają chorobę refluksową?

Witam.Od 15 lat leczę się na refluks żołądkowo-przełykowy, w 2012 r przeszedłem zabieg Stretta , zazywam Helides 20 mg i od dwóch lat mam niemiły oddech z ust.Czy PHmetria i impendendencja potwierdzają chorobe refluksową.Pomimo leczenia nie przechodzi.Stomatolog stwierdził ze z jego strony jest Ok,Jak pozbyc sie przykrego oddechu?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może występuje u Pana uchyłek przełyku. Być może warto wcześniej byłoby wykonać RTG z kontrastem. Co do pH- metrii i impendentacji to oczywiście jest to dobra metoda określana jako złoty standard w rozpoznawaniu choroby refluksowej, choć u osób po 40 rż i innymi objawami tzw alarmowymi jak zaburzenia połykania itp lepiej jest wykonać badanie endoskopowe. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.