Czy picie herbaty jest zdrowe?

Czy picie zaparzonej herbaty miętowej faktycznie jest zdrowe? Czytałem różne opinie i postanowiłem spróbować oraz zapytać o zdanie osoby, które potrafią udzielić merytorycznej odpowiedzi. Czy i jakie efekty może przynieść regularne picie miętowej herbaty?

Dzień dobry,

mięta jest bardzo popularną i łatwą w uprawie rośliną, która może mieć zbawienny wpływ na Twój organizm.Mięta ma wpływ przede wszystkim na procesy trawienne Twojego organizmu, co jest bardzo istotne jeżeli chcesz dbać o odpowiednią sylwetkę. Liście zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, pobudzają wytwarzanie żółci, usprawniają pracę jelit. Stosowane są jako środek wiatropędny, przy zaburzeniach trawienia, w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych.

Mają także właściwości przeciwbakteryjne i nieznacznie uspokajające. Kiedy cierpisz na dolegliwości żołądkowe, mięta powinna być pierwszą rzeczą, o której pomyślisz: napar zmniejszy bóle i pomoże Twojemu organizmowi uporać się z problemami jelit.
Najpopularniejsza oczywiście jest herbatka miętowa, którą można serwować zarówno na zimno, jak i na gorąco. W zimie to idealna herbata rozgrzewająca, natomiast w okresie letnim trudno znaleźć napój, który tak dobrze ugasi Twoje pragnienie. Napar z mięty to przede wszystkim przyjemny i orzeźwiający smak pozostawiający uczucie świeżości w ustach: to napój, który jednocześnie orzeźwia i przeciwdziała senności.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga