Czy pies w domu przy 3-letnim dziecku to dobry pomysł?

Czy pies w domu przy 3 letnim dziecku to dobry pomysł?

to zależy od kilku czynników np jaki pies, czy dziecko nie jest alergikiem. Generalnie zwierzęta mają dobry wpływ na dzieci pod wieloma względami

Kontakt dziecka z psem uczy respektu, szacunku i wrażliwości wobec zwierząt i ludzi. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie lecz należy mieć zawsze czuje oko i pilnować psa. Gdyż pies to zwierzę i reakcje mogą być różne - nieprzewidywalne.

Pozdrawiam.