Czy po chemioterapii można mieć dzieci?

Gdy zachorowałam miałam 12 lat, teraz mam 20. Podczas leczenia chemioterapii dostałam pierwszej miesiączki. Potem dopiero miałam miesiączkę, jak skończyłam 15 lat. I teraz się boję, że przez leki mogę nie mieć dzieci. Czy to jest możliwe?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wśród powikłań chemioterapii występuje niepłodność trwała lub przejściowa. Nie jest ona jednak regułą. To, czy wystąpiła niepłodność zależy głównie od rodzaju terapii a także tolerancji organizmu.
Powinna Pani zgłosić się do specjalisty ginekologa, w celu wykonania kompleksowych badań hormonalnych. Po poznaniu wyników będzie można ustalić szanse zajścia w ciążę.