Czy po poronieniu samoistnym mogą występować upławy?

Dzień Dobry!
Bardzo prosiłabym o odpowiedź na dręczące mnie pytanie. W 5 tygodniu poroniłam. Lekarz stwierdził, że było to samoistne poronienie. Po terminie spodziewanej miesiączki zrobiłam test, który wyszedł pozytywnie, lecz tydzień później zaczęłam krwawić. Udałam się do swojego ginekologa, który stwierdził poronienie i że w 5 tygodniu nie muszę mieć zabiegu łyżeczkowania, ponieważ organizm sam się oczyści.

Gdy przestałam krwawić po ok. 10 dniach, miałam kilka dni suchych, lecz później pojawiły się białe upławy, które mam już 2 tydzień. Nie mają przykrego zapachu, nic nie czuję. Nie są duże, lecz nie dają mi spokoju.
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję.

Dzień dobry!

Białe upławy mogą świadczyć o zakażeniu grzybiczym. Zakażenie to nie ma bezpośredniego związku z ciążą, tzn. nie wynika z niego. Natomiast ciąża obniża odporność organizmu i predysponuje do zakażeń.

Powinna Pani otrzymać od lekarza leczenie przeciwgrzybicze.

Z poważaniem