Czy po seksie oralnym może występować drapanie w gardle?

Dzień dobry, Czy delikatne drapanie gardła po minecie, jest normalne? Szybko ono przechodzi, cierpię też na zgagę i czasami mam wysuszone gardło od niewystarczającej ilości wody. Jednak odnoszę wrażenie, że po seksie oralnym też takie delikatne uczucie w gardle jest. Czy możliwe jest, że jest to spowodowane kwaśnym ph pochwy, które po prostu podrażnia śluzówkę gardła?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry.

Najpierw uwaga ogólna, o czymj Pan wie, ale chyba niedocenia... Prawidłowe nawodnienie organizmu jest niesłychanie ważne.

Woda to życie, bez niej nie ma życia...!

Odnośnie Pana dolegliwości, to zacząłbym od dokładnej oceny wizualnej Pana śluzówki jamy ustnej oraz gardła.

Przez lekarza stomatologa lub specjalistę laryngologii.

Prosze dokładnie powiedzieć, co Pana niepokoi w kontekscie interakcji intymnej a kobietą...

Pozdrawiam Świątecznie. JW 12/23