Czy po takim ocieraniu ciąża jest możliwa?

Witam. Ostatnio wraz z dziewczyna doszlo miedzy nami do tzw. "Seksu przez ubranie", ona miala krotkie spodenki od pidżamy, a ja szorty do spania. "Ocieraliśmy się" swoimi narzadami , w pewnej chwili poczulem ze moje spodnie zrpbiky aie troche mokre, momentalnie sie zerwałem i przebrałem(Chyba byl to wytrysk). Boimy sie ze moglo doczegos dojsc, czy mogla zajsc w ciaze? Niestety nie zapisala daty ostatniej daty miesiaczki, ale chyba powinno byc to w tym tygodniu.(Ona 16 lat).

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej sytuacji nie występuje ryzyko zapłodnienia, natomiast niepokojąca jest niska świadomość na temat seksu, fizjologii oraz ciąży z Państwa strony.

Rozpoczęcie w życiu etapu związanego ze współżyciem (niezależnie od jego formy) wiąże się ze znajomością własnego ciała i mechanizmów, które rządzą życiem płciowym człowieka. Zatem warto, by Pańska partnerka prowadziła tzw. kalendarzyk, który pozwoli w ustaleniu, kiedy następują dni płodne i kiedy powinien pojawić się okres – to pozwoli na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nieplanowanej ciąży. Być może ten artykuł będzie przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/cykl-miesiaczkowy.

Wytrysk z kolei nieodmiennie związany jest z ejakulacją – czyli wypływem nasienia, lecz proszę pamiętać, że niewielka ilość plemników zawarta jest także w preejakulacie, czyli płynie, który wydobywa się z cewki moczowej jeszcze przed wytryskiem. Dlatego też zbliżenia intymne z penetracją dróg rodnych kobiety powinny odbywać się przy zastosowaniu dogodnej dla Państwa metody antykoncepcji.

Zachęcam także do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/jak-opoznic-wytrysk.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.