Zapytaj lekarza

7 1 9 , 3 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po takim pettingu jest jakieś ryzyko ciąży?

Dzień dobry, mam 18 lat i przeszło 3 tygodnie temu (25dni) uprawiałam petting z chlopakiem, nie pamiętam żebym miała kontakt z preejakulatem lub spremą, choć nie jest to wykluczone. Dzisiaj okres spóźnia mi się szósty dzień, dodam że zawsze miałam regularne miesiączki, przy trochę dłuższym cyklu. Na wizytę u ginekologa muszę czekać 3 tygodnie, a potwornie się boję robić test ciążowy, choć ryzyko ciąży wydaje mi się małe. Od kilku dni towarzyszy mi ogromny stres, prosze o poradę i odpowiedź na pytanie czy mogę być w ciąży?
KOBIETA, 18 LAT 2 tygodnie temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

faktycznie ryzyko ciąży nie występuje – choć warto na przyszłość odnotowywać takie sytuacje, by mieć pewność, czy doszło do kontaktu z nasieniem partnera, czy też nie. Pozwoli to także na zminimalizowanie ryzyka nieplanowanej ciąży oraz na wykluczenie istotnego czynnika, jakim jest stres.

Powodów braku miesiączki może być naprawdę wiele, poczynając właśnie od stresu, natomiast warto przełamać lęk i wykonać test ciążowy, który z pewnością Panią uspokoi. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.

Jeżeli miesiączka nie pojawi się po upływie 35. dnia cyklu, warto skontaktować się z ginekologiem, ponieważ konieczne jest badanie ginekologiczne oraz, być może, badania hormonalne. Zachęcam do zapoznania się z pytaniem jednej z internautek i odpowiedzią naszego eksperta, może Panią zainteresować: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-co-moze-mi-dolegac-i-jakie-badania-powinnam-wykonac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy