Czy po udarze mózgu mogę prowadzić treningi?

Witam, Mam 40 lat, jestem 45 dni po udarze mózgu, gdzie ognisko udaru umieszczone było w pograniczu korowo - podkorowym w zakręcie przedśrodkowym w części lewej. Jednoznacznych przyczyn udaru nie stwierdzono - wpisano zator i złą gospodarkę lipidową, ale tętnice mam czyste, wyniki krwi nie były "tragiczne" (jak stwierdził jeden z lekarzy). Za to odkryto u mnie nie wykształconą do końca tętnice w części lewej tzw. ANGIO MR APLAZJĘ odcinka A1 tętnicy mózgu przedniej lewej. Jeden z lekarzy podejrzewał, że w tym miejscu wskutek niedokrwienia doszło do udaru. Moje pytanie dotyczy kwestii treningów - gdyż przed udarem byłem osobą aktywnie uprawiającą sport (bieganie, crossfit, sporty siłowo - kondycyjne). Czy obecnie mogę i w jakim zakresie prowadzić treningi? Czy w związku z upośledzeniem tej tętnicy mózgowej nadmierne ćwiczenia (np. tętno >160) mogą być niebezpieczne dla zdrowia? W jaki spsosób mogę ćwiczyć - chodzi mi o bezpieczne strefy tętna czy ciśnienia krwi? Czy fakt, że 1,5 miesiąca temu doznałem udaru mózgu w jakiś sposób determinuje intensywność treningów? Dotychczas od lekarzy nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii? Proszę o jakieś wskazówki.

W tej sytuacji tętno powyżej maksymalnego na pewno nie jest zalecane, czyli 220-wiek, ale minęło niewiele czasu od udaru więc raczej taka intensywna aktywność fiz. nie jest w ogóle u Pana wskazana