Czy po usunięciu tarczycy konieczne jest ciągłe przyjmowanie leków?

Dzień dobry, mam jedno pytanie, moja żona ma całkowicie usuniętą tarczycę, regularnie bierze lek letrox. Czysto hipotetycznie, chociaż może nie tak do końca, wybuchła wojna i nie mamy dostępu do leków, co w takim przypadku? Czym to będzie skutkowało? Czy chociaż w pewnym stopniu jesteśmy w stanie je czymś zastąpić?

Lek. Tomasz Budlewski

Trzeba mieć nadzieje aby nie było aż tak tragicznie aby brakowało leków