Czy po zakończeniu antybiotyku będę mógł wrócić do pracy?

Witam . Jestem w trakcie leczenia zapalenia oskrzeli antybiotykiem Zinnat 5dni. Kończę brać antybiotyk we wtorek. Nie chciałem brać zwolnienia ponieważ mam dużo zaległego urlopu. Mam pytanie czy po zakończeniu brania antybiotyku będę mógł wrócić do pracy w środę jeżeli będę się dobrze czuł. I pytanie drugie. Po jakim czasie po zakończeniu leczenia można wrócić na siłownię. Dziękuje z góry za odpowiedżi.

może Pan wrócić do pracy, nie wiem jednak jaki ma Pan charakter pracy - po antybiotykoterapii jest osłabiona odporność, więc jest Pan narażony na złapanie kolejnej infekcji. Na siłownię - po ok. tygodniu od zakończenia terapii