Czy po zawale można stosować Biovital?

Mój tata miał 2 lata temu zawał, ma 46 lat i chciałabym zapytać czy może stosować syrop biovital zdrowie, dodam ze pali dwie paczki papierosów i obawiam się czy taki syrop nie zaszkodziłby w połączeniu z nikotyna albo lekami przyjmowanymi po zawale. Z góry dziękuje za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Biovital to seria suplementów diety w postaci kapsułek lub syropu, które w swoim składzie mają wyciągi roślinne, witaminy i minerały. W wersji standardowej, płyn Biovital zawiera m.in. żelazo, witaminę D czy witaminy z grupy B.

Są to cenne składniki, które wspierają funkcjonowanie układu nerwowego czy krwionośnego, a także immunologicznego. Z pewnością nie zaszkodzą, nie wchodzą też w interakcje z lekami czy nikotyną.

Proszę zapoznać się z naszym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/skladniki-wspierajace-prace-serca.

Nie musi się Pani obawiać, proszę jednak dopilnować, by tata nie przekraczał dziennej zalecanej przez producenta porcji, a jeżeli zażywa inne kompleksy witaminowe – ważne, by zwrócić uwagę, by nie dublowały się z tymi zawartymi w syropie Biovital.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-mocne-serce-co-jesc-by-je-wzmocnic-jakie-produkty-sa-najbardziej-szkodliwe-dla-serca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.