Czy po zażyciu dwuskładnikowej tabletki antykoncepcyjnej stężenie hormonów maleje w ciągu 24h?

Witam! Po zażyciu dwuskładnikowej tabletki antykoncepcyjnej hormony w niej zawarte wydzielają się tak, że ich stężenie maleje w ciągu 24h, czy utrzymuje się na tym samym poziome przez 24h i dopiero po tym czasie słabnie? Dziękuję za odpowiedź.

Łoł. Pytanie na poziomie studenta farmacji z przedmiotu farmakodynamiki. Po co Ci to jako użytkowniczki antykoncepcji? Najważniejsze, że antykoncepcja doustna działa, jeśli co 24 godziny powtarzasz dawkę.