Czy podane objawy mogą świadczyć o chorej tarczycy lub boreliozie?

Witam, około rok temu wyskoczyła mi plama wyglądająca moim zdaniem trochę podobnie do tych co ma się po ukąszeniu kleszcza, do tej pory stwierdził neurolog że mam nerwice ale obawiam się że to tylko nie jest jedynie ta choroba ponieważ występują u mnie też inne objawy takie jak : duszności, problem z oddychaniem, zawroty głowy, kołotanie serca, często jest mi słabo, głowa mnie boli, ręce mi drżą, mam lekki problem z pamięcią, zapominam słów, jestem otępiona i obawiam się że to może być albo chora tarczyca albo bolerioza.

Szanowna Pani,
wskazana jest konsultacja endokrynologiczna - w celu wykluczenia chorób tarczycy oraz badanie krwi w kierunku boreliozy. Jednocześnie zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii poznawczo - behawioralnej, w celu leczenia zaburzeń lękowych (nerwicy).
Pozdrawiam serdecznie