Czy podane wyniki USG ciąży świadczą o zespole Downa lub o karłowatości?

Witam, Mieszkam w Holandii i tu zaszłam w ciążę. Od około 20 tc wyszła za mała główka. Test NIPT z krwi wyszedł dobrze. Nie było wskazań do amniopunkcji. Test na toksoplazmozę i cytomegalie również wyszedł dobrze. Od około 25 tc wyszły krótsze kości udowe. W szpitalu akademickim w Maastricht nie stwierdzili wad narządów - wszystko rozwija się prawidłowo. Jestem również pod opieką lekarza na miejscu. W 28 tc wyniki były takie - wiek ciąży 27 tc, waga 1065 g, BPD 67,2 25w6d, HC 248 26w4d, AC 239,6 28w, FL 48,4 26w2d. W 30tc byłam w Maastricht gdzie po USG i sprawdzeniu wyników nie widzą nic groźnego oprócz mniejszych rozmiarów płodu - niestety nie dostałam wyników. 2 dni później wizyta u lekarza w moim mieście wykazała te dysproporcje 30 tc a wiek oszacowany 28w6d , waga 1345 g, BPD 74 28w1d, HC 269,7 28w5d, AC 260,4 30w1d oraz FL 51,1 27w3d ( poniżej normy!!) jednak lekarz nie stwierdził żadnych poważnych anomalii płodu. ja zamartwiam się tymi pomiarami bo wiem, że może to oznaczać zespół Downa lub karłowatośc. Ja i mąż nie należymy do osób wysokich. ja mam 161 cm a mąż 175 cm oraz mniejsze glowy ja 53 cm a mąż 55,5 cm. Prosze o intepretację wyników. Pozdrawiam Marta, lat 30

Jedyne co mogę napisać, to proszę się konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym ciąże, niech powie co sądzi o Pani przypuszczeniach. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.