Czy podbrzusze może mnie boleć na tle nerwowym?

Dzień dobry. 05.02.2023 miałam miesiączkę. Zazwyczaj mam cykle 26-30 dniowe.Mam 41 lat. Od 18.02.2023 bolało mnie podbrzusze, było wzdęte i delikatnie plamiłam. 22.02.2023 byłam u ginekologa, stwierdził torbiel krwotoczną i stan zapalny. Przepisał metronidazol. 25.02.2023 plamienie przerodziło się w krwawienie, które skończyło się po 5 dniach. 15 marca byłam u innego ginekologa bo dalej boli mnie podbrzusze, jest wzdęte. Lekarz stwierdził, że to dalej stan zapalny i wypisał gynalgin co 3 dzień, biseptol i nystatyne. 16 marca wieczorem i wczoraj w dzień miałam lekko rózowe plamienia przy wizytach w toalecie. Ostatni raz współżyłam 04.03.2023. Mam wkładkę z miedzią o 2021 roku, która przy obu wizytach u ginekologa była położona prawidłowo.. Dziś rano zrobiłam test ciążowy o czułości 10miU/ml i jest negatywny.czy możliwe, że na tle nerwowym boli mnie to podbrzusze i jest opuchnięte? Czy to z powodu tego stanu zapalnego? Bardzo boję się ciąży i od 2 tygodni tak się tym bardzo przejmuję.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe podbrzusza mogą występować zarówno na tle nerwowym, jak i z powodu stanu zapalnego.

Ta pierwsza opcja jest możliwa, zwłaszcza, że wspomina Pani o silnym lęku przed ciążą, która została wykluczona testem ciążowym. Ponadto miedziana wkładka antykoncepcyjna chroni Panią przed zajściem w ciążę, dlatego nie powinna mieć Pani obaw.

Mimo to warto udać się ponownie do lekarza, aby dowiedzieć się, czy nadal występuje u Pani stan zapalny. Jeśli tak, to wskazane jest dalsze leczenie w tym kierunku. O ciążę proszę się nie martwić. Została ona wykluczona.

Poniżej umieszczamy odpowiedzi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-plamienia-a-stan-zapalny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nasilajace-sie-bole-podbrzusza-na-tle-nerwowym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-przy-prawidlowo-zalozonej-wkladce-miedzianej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.