Czy podczas badania ginekologicznego można potwierdzić dwutygodniową ciążę?

Czy ginekolog jest w stanie określić na podstawie badania ginekologicznego dwu tygodniową ciąże? Oczywiście skupiając się na badaniu pod kontekstem ciąży.

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej nie, samo badanie to za mało, konieczne jest usg. Może jedynie wysunąć takie podejrzenie.
Pozdrawiam