Czy podczas ciąży ten ząb może mi wypaść?

Witam, mam 28 lat i zęba mlecznego, na zdjęciu rtg brak zęba stałego. Niestety ww ząb mi się wykruszył i chciałabym wiedzieć czy po naprawie może on mimo wszystko wypaść podczas ciąży. Pani doktor zaproponowała licowki lub zwykle uzupełnienie. Boję się, że mimo zainwestowanych pieniędzy stracę zęba podczas ciąży. Dodam, że wszystkie zęby mam zdrowe, a ten mi spędza sen z powiek

Ciąża nie będzie miała wpływu na zęba mlecznego. Jego wytrzymałość jest jednak ograniczona i nie wiadomo czy wytrzyma do końca życia, warto zrobić diagnostykę TK aby dokładnie w 3D ocenia korzeni i kość, wtedy będzi można więcej powiedzieć o rokowaniach.