Czy podczas krwawienia w czasie brania tabletek należy je odstawić?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy i teraz zapomniałam 6 i 8 tabletki. Wystąpiło krawawienie. Nie wiem, czy kontynuować przyjmowanie tabletek, czy nie. Jjak na razie dalej biorę, bo nie wiem, jak nastęepnie rozpocząć nowe opakowanie. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Chyba najlepiej by było, gdyby skontaktowała się Pani ze swoim lekarzem.  Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu wiąże się z ryzykiem ciąży na skutek stosunków odbytych w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Ponadto trzeba w takim przypadku zabezpieczać się dodatkowo przez kolejnych 7 dni. A Pani  pominęła aż dwie tabletki... Prawdopodobnie do końca tego cyklu oraz podczas przerwy nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję. Pigułki są szkodliwe dla płodu, więc w Pani przypadku sensowne byłoby odstawienie tabletek do czasu wykluczenia ciąży (zwłaszcza, że zażywa Pani tabletki dosyć krótko). Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam!