Czy podczas kuracji antybiotykowej i sterydów można spożywać produkty na bazie octu?

Witam. Czy podczas kuracji antybiotykowej i sterydów można spożywać produkty na bazie octu. Chodzi konkretnie o to czy ocet nie zawiera alkoholu bo jak wiadomo tabletki i alkohol to nie dobre połączenie.

Dzień dobry,

ocet zawiera bardzo niewielką ilość alkoholu, a ilość którą zazwyczaj spożywam to zaledwie kilka kropel -stąd nie powinno to wejść w interakcje z przyjmowanymi lekami.

Z 2 strony dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z np. soku cytrynowego.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga