Czy podejrzenie fibromialgii jest słuszne?

Witam, jest kobietą 30 lat. Moje dolegliwości trwają od ponad roku i rozprzestrzeniają się na coraz dalsze części ciała. Zaczęło się od ściągniętych mięśni w klatce piersiowej, co ustępowało po głębokim wdechu, później zaczęły pojawiać się na żebrach blisko pachwin i pod skórą na udach tkliwe miejsca z opuchniętą, jakby wypełnioną czymś bardzo miękkim mazią. Powodowało to przeszkadzanie podczas wykonywania ruchów, ból. Objawy po jakimś czasie ustępowały i pojawiała się w innym miejscu lecz "dodatkowa warstwa podskórna" zostaje. Teraz mam nad kresą białą coraz większy wzgórek, który przy podczas dotyku przypomina tkliwy, kwaśny ból. To samo pojawiło się w okolicy pępka, pod skórą bioder, na plecach, przedramieniu, łydkach... Uczucie jakby pod skórą była dodatkowa, sztywna warstwa, która przeszkadza przy zginaniu i objawia się mocnym naciągnięciem skóry, z każdym dniem jest coraz gorzej. Skóra swędzi w nowych miejscach i zaczyna się wszystko od nowa w kolejnym miejscu. Miałam robione badania pod kontem boleriozy, kilkukrotnie CRP, TSH, OB, USG brzucha, gastroskopie, badanie pod kontem przepukliny, wizyty u neurologa i NIC. Przez pewien okres zażywałam Mirtor (podejrzenie fibromialgi), lekko znieczulał ból ale wszystkie inne objawy zostały i po przerwaniu kuracji okazało się, że boli coraz więcej. Co mi może być? Gdzie szukać pomocy?

Fibomialgia jest chorobą " z wykluczenia" - to znaczy, że można ją rozpoznać gdy wykluczy się inne przyczyny Pani stanu.
Najważniejszym objawem tej choroby jest przewlekły (trwający przynajmniej 3 miesiące) „ból/kłucie całego ciała”. Na początku może być ograniczony do jednej okolicy, potem staje się uogólniony, zajmując stawy i mięśnie po obydwu stronach ciała, powyżej i poniżej pasa. Typowy jest ból kręgosłupa. Dolegliwości są bardziej nasilone rano oraz przy wykonywaniu jednostajnej czynności, jak np. siedzenie przy komputerze czy monotonna praca fizyczna. Charakterystyczne jest osłabienie mięśni, które zniechęca do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Inne objawy fibromialgii to: znaczne zmęczenie, brak energii, zaburzenia zapamiętywania i koncentracji uwagi zaburzenia snu depresja, niepokój, uczucie lęku objawy jelita drażliwego nadwrażliwy pęcherz moczowyczęste oddawanie moczu drętwienie i mrowienie rąk i stóp nadwrażliwość na zmiany pogody i silne bodźce ból głowy, bolesne miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowego.
W badaniu stwierdza się bolesność uciskowa pewnych punktów na ciele.
W celu rozpoznania najlepiej skonsultować się z reumatologiem