Czy połykanie nasienia jest niebezpieczne?

Mam pytanie. Uprawiałam seks oralny ze swoim chłopakiem i on doszedł a ja pierwszy raz połknęłam jego spermę. Nie zraziło mnie to a wręcz przeciwnie posmakowała mi ona i chciałabym zawsze ją połykać podczas seksu oralnego. Zastanawiam się jednak czy mogę tak robić? Czy nie jest to niebezpieczne dla zdrowia? Czy mam się czego obawiać? Dodam, że jestem dziewicą i on też jest prawiczkiem i nigdy nie odbywał żadnych pieszczot z dziewczyną poza całowaniem oprócz mnie. Jestem jego pierwszą kobietą. Zastanawiam się po prostu czy sperma może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie kiedy się ją połyka.  Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witaj!
Połykanie nasienia nie jest niebezpieczne dla zdrowia a sperma zawiera enzymy i witaminy oczywiście oprócz białka. Możesz to robić jeśli chcesz i jeśli sprawia Wam to obojgu przyjemność. Pozdrawiam

Nasienie zdrowego i dbającego o higienę mężczyzny jest bezpieczne. Mężczyźni pozytywnie odbierają fakt połykania, jest to według nich wyraz pełnej akceptacji ich fizyczności przez partnerkę.
Wypluwanie, nawet dyskretne, jest nieprzyjemnym faktorem.
Prawdopodobnie lepiej w takich sytuacjach nie dopuszczać do wytrysku w ustach, aby nie wypluwać...!
Połykanie swojego nasienia praktykują niektórzy panowie, gdy często masturbują się, aby nie tracić bezpowrotnie wartościowej substancji.
Połykanie nasienia osoby nieznanej (np.płatna miłość, kontakty przygodne) jest zachowaniem ryzykownym.
Tak zwany "pusty żołądek", czyli brak pokarmu w nim - zwiększa właściwości bakteriobójcze soku żołądkowego.
Wiele pań nie lubi być aktywna w oralizmie, a większość z tych aktywnych nie decyduje się na połykanie.
Akceptacja, czy nawet afirmacja połykania to pewien atut zwiększajacy atrakcyjność w oczach partnera i może to mieć znaczenie w utrzymywaniu trwałej więzi w układzie parterskim.
Większość panów nie ma oczekiwań "połykowych" od partnerek.
Jeszcze raz warto podkreślić, że prócz uwarunkowań psychologicznych, bardzo ważne jest zdrowie i higiena, jeśli jest wymiana płynów ustrojowych (nasienie, ślina).
Mężczyzna powinien być pewien, że nia ma ukrytego stanu zapalnego gruczołu krokowego (prostaty) - większość nasienia jest tam produkowana.
Połykanie nasienia nie jest nieprawidłowością i jest bezpieczne, jeśli zachodzi w ramach stałego, wiernego sobie i zdrowego związku. Nie jest to jednak zachowanie standardowe (powszechne).
Wywieranie na partnerkę powtarzającej się presjii na połykanie może świadczyć o cechach sadystycznych osobowości i jest formą przemocy. Uleganie presji, mimo braku wewnętrznej zgody, grozi nawet awersją seksualną (wstręt, obrzydzenie).
Na zakończenie warto wspomnieć że niepalenie i owoce w codziennej diecie mają korzystny wpływ na właściwości organoleptyczne, jak zapach i smak nasienia. A np.szparagi szybko zmieniają zapach nasienia (jeszcze szybciej moczu) na niezbyt lubiany...
Ciekawe, że poruszony w tym poście problem jest rzadki na tym Forum, a w gabinecie lekarza seksuologa jest częściej obecny w pytaniach Pacjentów.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Nasienie zdrowego i dbającego o higienę mężczyzny jest bezpieczne. Mężczyźni pozytywnie odbierają fakt połykania, jest to według nich wyraz pełnej akceptacji ich fizyczności przez partnerkę.
Wypluwanie, nawet dyskretne, jest nieprzyjemnym faktorem.
Prawdopodobnie lepiej w takich sytuacjach nie dopuszczać do wytrysku w ustach, aby nie wypluwać...!
Połykanie swojego nasienia praktykują niektórzy panowie, gdy często masturbują się, aby nie tracić bezpowrotnie wartościowej substancji.
Połykanie nasienia osoby nieznanej (np.płatna miłość, kontakty przygodne) jest zachowaniem ryzykownym.
Tak zwany "pusty żołądek", czyli brak pokarmu w nim - zwiększa właściwości bakteriobójcze soku żołądkowego.
Wiele pań nie lubi być aktywna w oralizmie, a większość z tych aktywnych nie decyduje się na połykanie.
Akceptacja, czy nawet afirmacja połykania to pewien atut zwiększajacy atrakcyjność w oczach partnera i może to mieć znaczenie w utrzymywaniu trwałej więzi w układzie parterskim.
Większość panów nie ma oczekiwań "połykowych" od partnerek.
Jeszcze raz warto podkreślić, że prócz uwarunkowań psychologicznych, bardzo ważne jest zdrowie i higiena, jeśli jest wymiana płynów ustrojowych (nasienie, ślina).
Mężczyzna powinien być pewien, że nia ma ukrytego stanu zapalnego gruczołu krokowego (prostaty) - większość nasienia jest tam produkowana.
Połykanie nasienia nie jest nieprawidłowością i jest bezpieczne, jeśli zachodzi w ramach stałego, wiernego sobie i zdrowego związku. Nie jest to jednak zachowanie standardowe (powszechne).
Wywieranie na partnerkę powtarzającej się presjii na połykanie może świadczyć o cechach sadystycznych osobowości i jest formą przemocy. Uleganie presji, mimo braku wewnętrznej zgody, grozi nawet awersją seksualną (wstręt, obrzydzenie).
Na zakończenie warto wspomnieć że niepalenie i owoce w codziennej diecie mają korzystny wpływ na właściwości organoleptyczne, jak zapach i smak nasienia. A np.szparagi szybko zmieniają zapach nasienia (jeszcze szybciej moczu) na niezbyt lubiany...
Ciekawe, że poruszony w tym poście problem jest rzadki na tym Forum, a w gabinecie lekarza seksuologa jest częściej obecny w pytaniach Pacjentów.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Przemysław Zarzeczny

Szanowna Pani!
Sperma jest to wydzielina złożona z wielu substancji, które produkowane są m.in. w jądrach, najądrzach czy prostacie. Wytrysk męskiego nasienia występuje w chwili szczytowego momentu podniecenia seksualnego. Ejakulat – czyli porcja spermy oddawana podczas wytrysku ma objętość około 2 do 5 mililitrów.
Sperma zawiera wiele składników, m.in.:
1) wodę,
2) białko,
3) fruktozę – cukier,
4) pewne ilości mikro i makroelementów (potas, sód, selen, wapń),
5) witaminy,
6) hormony
7) oraz co najważniejsze, plemniki.
To, czy kobieta połyka spermę podczas seksu oralnego, zależy tylko od jej preferencji. Niektóre panie wręcz to lubią, u innych ta czynność wzbudza obrzydzenie. Jeśli kobieta ma opory przed spożyciem spermy, nie powinna się do tej czynności zmuszać wbrew sobie. Decydujące jest, czy kobieta jest ciekawa sama z siebie smaku spermy, czy robi to pod presją. Jeśli jedynym motywem jej działania jest strach przed tym, że w razie odmowy partner ją odtrąci, czynność ta na pewno nie sprawi jej przyjemności, a wręcz może prowadzić do traumy.
Warto jednak dodać, że jeśli partner jest zdrowy, dba o higienę i dobrze się odżywia, smak jego spermy nie powinien być odrzucający. Ponadto, dla mężczyzny tak bliski kontakt kobiety z jego nasieniem jest też dowodem na pełną akceptację jego cielesności przez partnerkę i może zacieśnić związek.
Warto nadmienić, że na posmak spermy wpływa dieta, jaką stosuje mężczyzna. To dlatego, że wszystko co zjemy jest trawione i przenika do krwioobiegu, a krew przepływa przez narządy, które z kolei produkują określone wydzieliny, np. pot, śluz czy właśnie spermę. Dlatego sperma mężczyzn, których dieta bazuje głównie na produktach przetworzonych, mięsie, małej ilości owoców i warzyw będzie miała smak kwaskowaty. W przypadku osób spożywających duże ilości alkoholu i palących papierosy może być nawet gorzkawy.
Połykanie spermy nie jest niebezpieczne, jeśli partner jest zdrowy. Seks oralny bez zabezpieczenia i kontakt z ejakulatem mogą być przyczyną przeniesienia chorób wenerycznych – tzn. przenoszonych drogą płciową.