Czy pominięcie tabletki może skutkować uwolnieniem jajeczka i ciążą?

Jestem w trakcie przyjmowania siódmego opakowania tabletek antykoncepcyjnych microgynon 21. Po pierwszej tabletce wyjechałam z chłopakiem zapominając aby wziąć je ze sobą i pominęłam jedną tabletkę o około 20 godzin. Przy czym nie stosowaliśmy innej dodatkowej antykoncepcji. Po powrocie wzięłam dwie na raz, ponieważ zbliżał się czas zażycia kolejnej. Czy takie pominięcie może skutkować uwolnieniem jajeczka i ciążą? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Mogło dojąc do obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i udac się do lekarza ginekologa