Czy popełniłam błąd biorąc tabletkę?

Dzień dobry. Zażyłam trzecią tabletkę z blistra o stałej porze. Niestety po godzinie zakrztusiłam się jedzeniem i lekko zwymiotowałam ( nie wiem czy razem z tabletka) dlategoteż z prododu przewrażliwienia zażyła drugą po 6 godzinach . Tabletki są dwuskładnikowej. Czy to błąd ? Jest ryzyko ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej wskutek opisanego przez Panią incydentu jest niewielkie, lecz nie sposób go całkowicie wykluczyć. Stąd też zażycie pigułki z dodatkowego blistra było dobrą decyzją.

Prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw i może się Pani cieszyć pełną ochroną antykoncepcyjną.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/co-robic-w-przypadku-spoznionej-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.