Czy poprzez korzystanie z jednej klawiatury można nabawić się jakiejś choroby?

Jakieś 2 lub 3 lata temu, zacząłem mieć problemy żołądkowo-jelitowe. Lekarze podejrzewają zespół jelita drażliwego. Niedawno dowiedziałem się, że właśnie 2/3 lata temu osoba, z którą mieszkam (ze stwierdzoną chorobą psychiczną), naniosła na moją klawiaturę swoją wydzielinę z nosa wraz z krwią (po czym spłukała ją czystą wodą). Używałem tej klawiatury i jadałem przy niej posiłki- czasem rękoma. Czy to może być przyczyna moich problemów? Na obecność czego w organizmie muszę się zbadać?

Co ma piernik do wiatraka? Pana współlokator był chory psychicznie. Boi się pan zarażenie choroba psychiczną? Takie choroby nie są zaraźliwe. Nie ma powodu podejrzewać, ze ma to wpływ na zespół jelita drażliwego, która to choroba pana dotyczy. Profilaktycznie i tylko profilaktycznie można sobie zafundować badania w kierunku chorób przenoszonych drogą krwi, czyli WZW typ B i C oraz HIV. Możliwość zakażenia tą drogą (przez klawiaturę) jest jednak znikoma.