Czy poprzez pocałunek można zarazić się wirusami?

Mój 13-letni syn ma dziewczynę. Jako że mamy pewne problemy w rodzinie jest do mnie bardzo przywiązany. Pyta się mnie czy poprzez częste całowanie (nieraz nawet namiętne...) można zarazić się jakimiś bakteriami lub wirusami, aby potem wystąpiła sepsa lub... meningokoki? nie wiem zbytnio, bo nie orientuję się w tym. Czy chłopak swobodnie może "robić to co robił" i się o nic nie martwić? Bo dla niego jest to niesamowicie ważne, a jak dla niego to i dla mnie . Pozdrawiam, zdesperowany ojciec.

Witam
Jest możliwość przeniesienia wielu zakażeń poprzez ślinę. Szczególnie gdy mamy w jamie ustnej mikro rany, a te mogą powstać nawet podczas mycia zębów czy jedzenia. Problem wystąpienia sepsy jest osobnym problemem. Nie każde zakażenie kończy się sepsą. Sepsa występuje u osób z obniżoną odpornością, przy masywnych zakażeniach, ściśle mówiąc musi zaistnieć kilka niekorzystnych czynników by wystąpiła sepsa.