Czy powinienem dostać jakiś inny lek?

Witam Od 5 miesięcy bakteria która wyszła w wyniku morfologi nie ustępuje,na początku dostałem Metronidazol oraz Duomox przez 14 dni ale po zakończeniu antybiotyku wymioty powróciły więc lekarz przepisał mi Emenera 40mg,przyjmuję tabletki na czczo raz dziennie od ponad 4 miesięcy są dni że wymioty ustępuja ale co parę dni powracają i trwają kilka dni po czym znowu ustępują.Prosze napisać czy powinienem dostać jakiś inny lek ponieważ nie jestem w stanie normalnie pracować.Dodam że od prawie 2 lat męczą mnie wymioty ale wcześniej zdarzały się raz na kiedyś.Prosze o pomoc

Nie można na podstawie morfologii krwi rozpoznać infekcji bakteryjnej. Można taką infekcję podejrzewać. Czasami wykonuje się badanie serologiczne na obecność p-ciał w kierunku bakterii Helicobacter pylori, która infekuje żołądek i albo powoduje dolegliwości żołądkowe, albo może doprowadzić do chorób typu choroba wrzodowa dwunastnicy, albo żołądka. Badanie serologiczne krwi, o którym piszę jest bardzo mało przydatne klinicznie. W pana przypadku konieczna jest dalsza diagnostyka. Często wykonuje się gastroskopię, w czasie której można z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić lub wykluczyć infekcję Helicobacter pylori. Konieczna wizyta u lekarza POZ lub gastrologa.