Czy powinienem ograniczyć chodzenie i trzymać nogi w górze?

Witam, mam lat 27 i dwa lata temu miałem zakrzep w łydce, i lekarz przepisał mi zastrzyki, to było w 2008 roku. W tej chwili boli mnie zaraz pod zgięciem kolana na samej górze łydki i jak leżałem, ból przestał, ale poszedłem do lekarza i lekarz powiedział, że wszystko ok i przepisał mi leki przeciwzakrzepowe V***. Od lekarza poszedłem do siostry i trochę siedziałem na fotelu, potem samochodem chwilę jechałem, a po wyjściu z samochodu, znowu ból się pojawił. Więc myślałem, że trzeba rozchodzić i jak przejdę kawałek, ból przechodzi, ale znowu w nocy o 4.00 nad ranem, zawsze o tej godzinie, ból mnie budzi, a teraz leżę więcej i jak leżę, czuję, że nic nie boli i jak nawet stanę, i przejdę, też nie boli, ale za 2 minuty znowu delikatny ból i jak go rozchodzę, to nie boli... Może w ogóle nie chodzić i trzymać nogi w górze? Na łydce pojawiły się krostki, na tej chorej łydce więcej, a na tej zdrowej łydce delikatnie mniej... Poratujcie mnie, proszę. A i jak leżę, to zdarzają się po długim czasie delikatne kłucia, ale przechodzą. Czekam na odpowiedź i dziękuję ślicznie!

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie,
trudno bez badania określić, czy powodem dolegliwości są zaburzenia ze strony układu żylnego kończyny dolnej czy też problem dotyczy dołu podkolanowego. Do tego pojawiły się zmiany skórne, które powinien obejrzeć lekarz.
Aby wykluczyć choroby żył należy wykonać badanie USG układu żylnego kończyn dolnych.
Być może przyczyna dolegliwości jest związana np. z torbielą Bakera zlokalizowaną pod kolanem.
Proszę na razie nie nadwyrężać nogi oraz przyjąć zalecone leki. W przypadku braku poprawy konieczna będzie kolejna wizyta u lekarza.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty