Czy powinnam już brać tabletki przy tym wyniku poziomu cukru?

Poziom cukru nazczczo 125 po 1 godz. 200 a po 2godz.160 w teście glukozowym .czy już brać tabletki?

Wyniki badań wskazują na stan przedcukrzycowy. Jednak bez wizyty lekarskiej, badania i zebrania szczegółowego wywiadu trudno zadecydować o sposobie leczenia: dietetyczne czy farmakologiczne. Proszę udać się do pańskiego lekarza rodzinnego.