Wynik dwóch badań poziomu cukru

Mam 59 lat, jestem mężczyzną, wynik ostatniego badania cukru 110, poprzedniego 104, czy jest się o co martwić?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jest to tzw. nieprawidłowy poziom glukozy na czczo. Proponuję w miarę możliwości wyeliminować cukry proste z diety. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.