Czy powinnam przyjąć resztę tabletek czy odstawić je?

Dziś wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, ale jestem 19 dni po ostnim dniu okresu. Lekarz mi nie powiedział, że to trzeba w pierwszy dzień okresu brać... Mam pytanie, czy powinnam je odstawić, czy mogę je dalej brać...? Dodam, że jestem zdrowa jak ryba i nic mi nie dolega... Proszę o odpowiedź. aniiiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W tej sytuacji proszę nie odstawiać tabletek, lecz wybrać je do końca, zrobić 7-dniową przerwę i rozpocząć kolejny blister. Działanie antykoncepcyjne będzie zachowane od początku drugiego opakowania.

Pozdrawiam!