Czy powinnam się udać do psychiatry albo psychologa?

Dzień dobry chciałabym się podzielić z Państwem swoim obecnym stanem. Zrobiłam wyniki bo czułam że coś złego się dzieje a kolejna wizyta za miesiąc. W 2017 usunięta tarczyca. Przyjmowała l euthyrox 250 później pani dr zmieniła na letrox początkowo także 250 później 225 i kolejno 200. Tsh znacznie wzrosło. Czuję się strasznie zmęczona mam ataki dziwnej paniki niepokoju. O dziwo nie jestem nerwowa wydaje mi się właśnie ze jestem bardziej spokojna i serdecznie sza do Rodziny i Ludzi. Martwi mnie senność stan jakby depresyjny. Czy to jest. Normalne. Jak sobie pomóc. Myślałam już nawet o psychologu czy psychiatrze. bo staje się to nie do wytrzymania. Proszę o poradę czy moje wyniki są faktycznie tak złe i przez nie mogę się tak fatalnie czuć? Tsh 25.63 Ft3 2.32 Ft4 1.69.

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje wskazują na zaburzenia
obsesyjno-kompulsyjne.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są
bardzo wysokim poziomem lęku.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują
i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych
myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani
dysfunkcyjnych wzorów myślenia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań,
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie
i zachowanie, a Pani odzyska spokój, równowagę wewnętrzną
i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl